במציאות של ימינו , אין אדם בקהילה החרדית שלא נתקל במקרה גירושין קרוב אליו. במשפחתו, חבריו ומכריו או במקום עבודתולימודיו. מציאות החיים והנתונים בשטח מלמדים על עליה מתמדת במספר הזוגות שמתגרשים בחברה החרדית.

תהליך הגרושין מאלץ את האישה להתמודד  לעיתים קרובות עם ביקורת  חברתית קשה  עד כדי בידוד חברתי ,  העדר  תמיכה משפחתית נפשית וכלכלית , בין אם התהליך הוא ביוזמתה, ביוזמת בן הזוג, או בהסכמת שניהם.
בנוסף, נשים בפרט במגזר החרדי אינן חשופות למידע רלוונטי בנושאים  שונים הקשורים לתהליך הגרושין ובעקבות זאת אינן מודעות לזכויותיהן על פי חוק. חוסר הידע  מקשה עליהן בתהליך קבלת ההחלטות במיוחד ברגעי לחץ ומשבר.

לאור הקשיים והמורכבויות העולים ממציאות זו הוקמה עמותת "באשר תלכי". כדי לתת מענה לצרכים הפרטניים של אותן נשים במגזר החרדי/דתי לקראת הליך הגירושין ובמהלכו.

באשר תלכי היא יוזמה חדשנית במגזר הדתי/ חרדי, המשנה תפיסות שעד היום היו מקובלות ומובנות  מאליהן במגזר החרדי.

נשים המתגרשות במגזר החרדי כבר לא לבד. יש להן כתובת לתמיכה לסיוע משפטי, מידע שוטף על זכויותיהן תמיכה נפשית ואוזן קשבת מכילה ותומכת.

העשייה של חברי וחברות העמותה גורמת לשינויים משמעותיים בחייהן של נשים במגזר הדתי והחרדי. עמותה יוצרת מציאות חדשה ושינוי בתפיסה  רבת השנים המקובלת בחברה החרדית , תוך  הקפדה על יצירת שינוי תהליכי בצעדים קטנים מבלי להוסיף זעזועים נוספים לסיטואציה בה נמצאת האישה. הצעדים זהירים ונעשים מתוך חשיבה ,כוונה ושאיפה ליצור מציאות אחרת בשיתוף הנהגת המגזר החרדי. לתועל החברה החרדית כולה.

שינוי ברמה הארצית  על כל גווניו ופעילותיו דורש משאבים כספיים, "באשר תלכי" מבוססת על פעילות התנדבותית  אך  זקוקה גם למשאבים כספיים ותרומות לפעילות בשטח כגון קבוצות תמיכה לנשים, לאמהות חד הוריות ולילדיהן. טיפולים רגשיים מסובסדים למשפחה , מפגשי העצמה  וכד'. תמיכה רחבה בהתארגנות תוכל לגרום לשינויים משמעותיים רבים  וכך נוכל לסייע לנשים  רבות יותר באופן מיידי.


לתרומה לפעילויות ולעמותה

כל תרומה תתקבל בברכה ובהכרת תודה.