הישגיםהעמותה זכתה לתמיכה כספית מקרן יפה לונדון יערי- במסגרת תחרות לנשים פורצות דרך


מתוך ההודעה לעיתונות בנושא:
קרן יפה לונדון יערי הכריזה על ארבע הזוכות בפרס לשינוי חברתי לשנת 2014. ארבע הנשים המובילות שינוי חברתי יקבלו מימון של 15 אלף שקל כל אחת להפעלת פרויקט חברתי קהילתי. השנה חוגג פרס יפה לונדון יערי עשר שנות עשייה


הפרס, ע"ש יפה לונדון יערי, שהוענק לנשים בבית דניאל בתל אביב, מוענק השנה בפעם העשירית לנשים אשר פועלות לשינוי חברתי, ונועד לסייע לזוכות לפתח פרויקטים קהילתיים בתחום השינוי החברתי או קידום מעמד האישה בישראל. עם קבלת הפרס, התחייבו הנשים להמשך עשייה חברתית במשך שלוש שנים.
והזוכות ב"פרס יערי" לשנת 2014 הן…

אושרה יוסף פרידמן
קיבלה את הפרס השנה עבור סיוע לאמהות חד-הוריות במימוש הפוטנציאל התעסוקתי שלהן. אושרה עוזרת לנשים לרכוש עצמאות ואחריות כלכלית, באמצעות יצירת קשרים עם ארגוני מעסיקים ומציאת עבודות מתאימות. בעזרת כספי הפרס מקווה אושרה לספק לנשים סדנאות הכשרה לשוק העבודה. אושרה עובדת בקרן רש"י, המסייעת לאוכלוסיות מוחלשות בישראל ברכישת השכלה גבוהה

נעימה אל זביידי
אל זביידי, מערערה שבנגב, פועלת למען שירות התנדבותי לנשים בדואיות בדרום. הפרס ניתן לה על פעילותה בארגון "בוגרות", אשר פועלת לצמצום פערים חברתיים. הארגון מספק למתנדבות סדנאות של פיתוח זהות עצמית, הכשרה והנחיה, במטרה לעודד את הנשים לעצמאות כלכלית ונפשית. נעימה גאה לספר שרוב הבנות ממשיכות ללימודים גבוהים לאחר סיום תקופת ההתנדבות. נעימה לומדת כיום לתואר בחינוך ופילוסופיה במכללת ספיר.

פייני סוקניק
יועצת חינוכית מחיפה, הקימה את "באשר תלכי", עמותה למען נשים מהמגזר הדתי והחרדי המתמודדות עם הליך גירושין. העמותה מעניקה תמיכה משפטית, מידע לנשים על זכויותיהן, מפגשי תמיכה קבוצתיים וייעוץ פסיכולוגי, ובנוסף מפעילה קו תמיכה טלפוני המאויש על ידי  עורכי דין ואנשי מקצוע. בכספי הפרס אותו קיבלה השנה, מתכוונת פייני להקים קבוצות תמיכה נוספות.

הדס גור
קיבלה את הפרס השנה על פעילותה באליפלט, עמותה הפועלת לסייע למאות התינוקות וילדי הפליטים בישראל. מענק הפרס יאפשר להדס לממש את חלומה לשכור מקום בתל אביב לפעילויות העשרה לילדים. בחלל יוכלו הילדים לקבל תשומת לב פרטנית ממתנדבים, עזרה בשיעורי בית, חוגי אנגלית ופינות יצירה. הדס עובדת בעמותת אנוש כמדריכת שיקום בדיור מוגן ומתנדבת בעמותת עלם בפרויקט "ערים בלילה" לעזרה לקטינים העוסקים בזנות.

על קרן יפה לונדון-יערי
יפה לונדון יערי ז"ל הייתה בין מקימות ומובילות מערכת השירותים הסוציאליים למשפחות בישראל בימיה הראשונים של המדינה. פרשת חייה היא דוגמא לערכי דור החלוצות שהקים את מדינת ישראל, המונחים על יסודות של שיתוף ודאגה לקהילה, עמידה על שוויון זכויות לנשים וקידום מעמדן.
שלושת בניה של יפה לונדון–יערי, יוסי, אליעזר ואריק יערי ובני משפחותיהם, החליטו להמשיך את מפעל חייה של אמם, והקימו מתוך עיזבונה ומכספים נוספים שגייסו, קרן שתסייע לנשים לשבור את תקרת הזכוכית ותאפשר להן להתקדם לעמדות ניהול והשפעה בחברה הישראלית. הקרן תפעל עד ליום ההולדת המאה של אמם בשנת 2016.

עמותת "באשר תלכי " זכתה בקבלת שני מענקים מקרן "בקטנה".

והנה מה שהם כתבו :
שבו חזק על הכסא כי כזה דבר עוד לא היה לנו כאן! שני מעגלים, זוכה אחד!
כל חודש, כל מעגל בוחר לאיזה ארגון הוא רוצה לתת את המענק.
אז "ג'ימי תמרי" בחרו, "תל אביב" בחרו ואנחנו שפשפנו את העיניים ולא האמנו, שניהם בחרו את אותו ארגון!
אז קבלו את הזוכה, "באשר תלכי" ארגון שמלווה נשים חרדיות שנמצאות בהליכי גירושין.


הסיפורים האמיתיים של "באשר תלכי":

 

הפעילה החברתית החרדית פייני סוקניק-גולדשמידט (32), הדליקה הערב (רביעי) את אחת מ-12 המשואות בטקס הפותח את אירועי יום העצמאות בישראל. סוקניק, נשואה ואמא לשלושה ילדים, היא פעילה חברתית שהקימה את עמותת "באשר תלכי" המסייעת לנשים גרושות במגזר הדתי והחרדי.
"בעידודם של רבנים הקימה פייני את עמותת באשר תלכי, מערך התנדבותי המסייע לנשים חרדיות ודתיות בהליכי גירושין" אמרה מנחת הטקס העיתונאית סיון רהב מאיר. "היא נישאה בשנית אך ממשיכה בפעילותה, יצרה מודל של ליווי וטיפול אשר אומץ בקהילות נוספות בארץ ובעולם".
סוקניק עצמה אמרה בנאום שקדם להשאת המשואה: "אני פייני סוקניק בת רחל ובן ציון, מדליקה משואה זו לכבוד אחיותיי שרב להן שבת בעמק הבכא, והן קמות ויוצאות מתוך ההפיכה".
"לכבודם של נדיבי הלב ואוהבי האדם הפותחים שער בשעה של נעילת שער. לכבוד הקהילה המושתתת על אהבה, נתינה וערבות הדדית, לכבוד מלך שהשלום שלו, המנהג עולמו בחסד ובריותיו ברחמים. ולתפארת מדינת ישראל".
https://www.kikar.co.il/199014.html