פרידה , גירושין ופירוק התא המשפחתי הינו תהליך קשה כואב ומייסר לכל הצדדים הנוגעים בדבר. כל אישה הנמצאת בתהליך שכזה, מתמודדת עם קשיים  אישיים, משפחתיים וחברתיים לא פשוטים. כשמדובר באשה חרדית או דתית ההתמודדות קשה שבעתיים.

הסטטיסטיקות   והמציאות מלמדים על עליה מתמדת במספר הזוגות שמתגרשים בחברה הדתית והחרדית.

תהליך הגרושין מאלץ את האישה החרדית/הדתית להתמודד  לעיתים קרובות עם ביקורת  חברתית קשה  עד כדי בידוד חברתי ,  העדר  תמיכה משפחתית נפשית וכלכלית , בין אם התהליך הוא ביוזמתה, ביוזמת בן הזוג, או בהסכמת שניהם.
בנוסף, נשים בפרט במגזר החרדי השמרני יותר אינן חשופות למידע רלוונטי ברשת האינטרנט בנושאים  שונים הקשורים לתהליך הגרושין ובעקבות זאת אינן מודעות לזכויותיהן על פי חוק.

חוסר הידע  מקשה עליהן בתהליך קבלת ההחלטות במיוחד ברגעי לחץ ומשבר.

לאור הקשיים והמורכבות העולים ממציאות זו הוקמה עמותת "באשר תלכי", בכדי לתת מענה לצרכים הפרטניים של אותן נשים במגזר החרדי/דתי לקראת הליך הגירושין ובמהלכו

באשר תלכי היא יוזמה חדשנית לחלוטין במגזר הדתי/ חרדי, המשנה תפיסות שעד היום היו מקובלות ומובנות  מאליהן במגזר החרדי.

נשים מתגרשות במגזר החרדי כבר לא לבד. יש להן כתובת לסיוע משפטי, מידע שוטף על זכויותיהן תמיכה נפשית ואוזן קשבת מכילה ותומכת.

העשייה של חברי וחברות העמותה גורמת לשינויים משמעותיים בחייהן של נשים במגזר הדתי והחרדי. ברמה הממלכתית חברתית- העמותה יוצרת מציאות חדשה ושינוי בתפיסה  רבת השנים המקובלת בחברה החרדית , תוך  הקפדה על יצירת שינוי תהליכי בצעדים קטנים מבלי להוסיף זעזועים נוספים לסיטואציה בה נמצאת האישה. הצעדים זהירים ונעשים מתוך חשיבה ,כוונה ושאיפה ליצור מציאות אחרת בשיתוף הנהגת המגזר החרדי והדתי. דבר שיעזור וישפיע על החברה החרדית כולה.

שינוי ברמה הארצית  על כל גווניו ופעילותיו דורש משאבים כספיים, "באשר תלכי" מבוססת על פעילות התנדבותית  אך  זקוקה גם למשאבים כספיים ותרומות לפעילות בשטח כגון קבוצות תמיכה לנשים, לאמהות חד הוריות ולילדיהן. טיפולים רגשיים מסובסדים למשפחה , מפגשי העצמה  וכד'. תמיכה רחבה בהתארגנות תוכל לגרום לשינויים משמעותיים רבים  וכך נוכל לסייע לנשים  רבות יותר במגזר הדתי והחרדי באופן מיידי.


לתרומה לפעילויות ולעמותה

כל תרומה תתקבל בברכה ובהכרת תודה.